Systemy Natężenia Ruchu

– System oparty na pętlach indukcyjnych:

Pętle indukcyjne reprezentują od dawna istniejącą i dobrze sprawdzoną technologię. Zainstalowane w drodze wykrywają przejeżdżającą masę metalu. Umożliwia to precyzyjny pomiar prędkości z dodatkową klasyfikacją ruchu. Instalacja jest możliwa we wszystkich miejscach, w tym w tunelach, gdzie radary mogą być stosowane z trudnościami.

– System oparty na zapisie video:

Doświadczenia w zakresie pomiarów ruchu drogowego pokazują, że najlepsze efekty i jakość dają pomiary prowadzone z wykorzystaniem kamer wideo i późniejszym zliczaniem pojazdów zarejestrowanych na nagraniach (tzw. metoda wideorejestracji). Metoda ta zapewnia ogromne możliwości kontroli materiału i pozwala na dokumentację całego pomiaru, a często jest bardziej korzystna cenowo od pomiarów ręcznych lub automatycznych. Dlatego też pomiar natężenia ruchu przeprowadzany jest  w Polsce  głównie z wykorzystaniem kamer wideo.

– Odcinkowy pomiar prędkości:

Egzekwowanie prędkości na odcinkach skutecznie utrzymuje średnią prędkość na odcinkach dróg. W związku z tym ma potencjał poprawy bezpieczeństwa i środowiska na terenach zamieszkałych oraz doprowadzenia do płynniejszego ruchu.

– System oparty na radarze  3D/4D:

Radary stanowią nieinwazyjne rozwiązanie, które można łatwo zastosować w większości miejsc, W porównaniu z konwencjonalnym radarem lub lidarem wyłącznie dopplerowskim, ta technologia pomiarowa 3D/4D obejmuje więcej niż jeden pas ruchu. Monitoruje również zmiany prędkości i zapewnia podstawowe zliczanie i klasyfikację pojazdów.